Do niedawna maseczki ochronne były niezbędnym elementem stroju głównie pracowników służby medycznej. Od wybuchu pandemii koronawirusa obowiązek zakrywania ust oraz nosa dotyczy nas wszystkich. Nie wiemy jak długo maseczki ochronne będą nam towarzyszyć. Wiemy natomiast, że oprócz ochrony przed wirusami mogą też być ciekawym elementem każdej stylizacji. Zobacz jak w ciekawy sposób wykorzystać ten przymusowy element garderoby i wykorzystać go jako stylowy dodatek.

Maseczki ochronne – jednorazowe czy wielokrotnego użytku

Jeśli zastanawiasz się jaka maseczka będzie dla Ciebie odpowiednia sprawdź jakie są zalety obu rozwiązań.
Maseczki jednorazowe są tańsze. Cena za sztukę zaczyna się już od 2 zł. Musisz jednak pamiętać, że kupując maseczkę jednorazową, nie powinieneś nosić jej dłużej niż 1,5 godziny. Jeśli pracujesz w zawodzie, który wymaga zakrywania ust i nosa cały czas, tylko podczas ośmiu godzin zużyjesz kilka sztuk. Kolejne podczas jazdy do i z pracy (jeśli poruszasz się środkami komunikacji miejskiej) oraz w trakcie zakupów. W ten sposób dzienne koszty zakupu maseczek rosną do kilkunastu złotych, generując dodatkowo spore ilości śmieci.

Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są maseczki ochronne wielorazowe. Ich ceny wahają się od 10 do kilkudziesięciu złotych. Kupując kilka sztuk na raz – możesz oszczędzić, bo w zestawie jest po prostu taniej. Takie rozwiązanie opłaca się bardziej niż zakup kilku maseczek jednorazowych dziennie. Poza tym wybierając maseczki wielokrotnego użytku nie generujesz odpadów. Wystarczy wrzucić je do pralki, z innymi rzeczami i wyprać w temperaturze minimum 60 stopni.

Maseczki wielorazowe mają jeszcze jedną przewagę nad jednorazowymi odpowiednikami. Dostępne są w ciekawej kolorystyce, a dzięki niebanalnym printom mogą być ciekawym elementem codziennych stylizacji.

Maseczki ochronne – bogaty wybór wzorów i kolorów

Wszystko wskazuje na to, że maseczki ochronne nie znikną tak szybko z przestrzeni publicznej. Zamiast narzekać na obowiązek ich noszenia, warto wykorzystać je jako uzupełnienie casualowego i wizytowego stroju.

Maseczki ochronne eleganckie

Do eleganckich stylizacji biurowych czy na spotkanie polecamy maseczki ochronne w stonowanych kolorach. Czerń i granat idealnie będą komponować się z biurowym dresscodem, garniturem czy elegancką sukienką. Takie maseczki znajdziecie w naszym sklepie. Wykonane są z wielowarstwowego włókna, a antybakteryjna apretura zapewni jeszcze lepszą ochronę przed wirusami. Są elastyczne i bardzo wygodne, a do tego bezpieczne (spełniają normy OEKO-TEX Standard 100 klasa I).

Maseczki ochronne świąteczne

W naszym asortymencie posiadamy również maseczki okolicznościowe na inne okazje. Maseczki ochronne ze świątecznym motywem pozwolą Ci cieszyć się bliskością rodziny w czasie świąt, zapewniając właściwą ochronę i dopełnienie bożonarodzeniowych stylizacji.

Maseczki ochronne casualowe

Dla osób, które lubią się wyróżniać i nie znoszą nudy proponujemy maseczki z ciekawym printem w stylu jungle. Motywy roślinne i kwiatowe, przyjemna kolorystyka sprawia, że nawet w szary dzień uda się przemycić trochę koloru i ożywić codzienny strój. Dużym zainteresowaniem cieszą się również maseczki ochronne z motywem panterki, które polecamy szczególnie eleganckim paniom.

Maseczki ochronne dla dzieci

Jak przekonać dziecko do noszenia maseczki? Wybierając wzór, który mu się spodoba. Dla dziewczynek polecamy kolorowe maseczki ochronne, z motywem kotka, jednorożca, bądź gwiazek na różowym tle. Chłopcy chętnie wybierają maseczki ochronne moro, które często są dopełnieniem stroju w stylu wojskowym.

Wybierz swój model

Zamiast narzekać na konieczność noszenia maseczki stwórzmy z nich ciekawy element naszych codziennych oraz odświętnych stylizacji. Bez względu na to jaki model maseczki wybierzesz pamiętaj, że kluczowe jest przede wszystkim jej właściwe użytkowanie. Tylko wtedy może spełnić swoją funkcję i skutecznie chronić przed rozprzestrzenianiem się wirusów.